Monday, September 28, 2020
image image image image
Zamek w Dobczycach Zamek w Dobczycach. fot. Stanisław Malara. Poczytaj więcej o Zamku! Zanim wejdziesz do wnętrz zamkowych warto zatrzymać się na chwilę na dolnym dziedzińcu, aby spojrzeć na taflę jeziora dobczyckiego, w której przegląda się cały zamek. Krajobraz zamykają wzniesienia Beskidu Makowskiego - urocze miejsce na wykonanie pamiątkowego zdjęcia. Czy wiesz, że ... ?  Read the Full Story
Most na Rabie Drewniany most na rzece Rabie - Dobczyce (wybudowany w 1896 r. - zdjęcie pochodzi z lat 1920-1930 r.) Fotografia pochodzi ze zbiorów Leszka Kawalca, a zdjęcie wykonał Leon Szczygol. Most z figurami Matki Boskiej i św. Jana Nepomucena. "Sakralne rzeźby niegdyś stały przy moście nad Rabą. Podczas II Wojny Światowej zostały strącone do rzeki przez hitlerowców. Figury wydobyto z wody i ukryto. W 1970 r. zostały przewiezione i ustawione u szczytu schodów przez działaczy PTTK." - poczytaj... Read the Full Story
Obecny wygląd mostu A tak wygląda obecnie most na rzece Rabie - zdjęcie (obok i panorama) z dachu szkoły w 2008 roku wykonał Stanisław Malara. Read the Full Story
Promocja albumu! Dnia 17 stycznia 2010 roku o godzinie 16-tej w Zespole Szkół w Dobczycach odbyła się promocja albumu pt: Dobczyce i mieszkańcy miasta na dawnej pocztówce i fotografii, którego pomysłodawcami i autorami są Bożena i Adam Rutowie. Jednym z prowadzących był m.in. Pan Leszek Mazan, (od kilku lata mieszkaniec Kornatki). Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Proboszcz Parafii w Dobczycach ks. Michał Mikołajczyk, ks. Andrzej Mojżeszko, Pan Marek Sosenko, recenzent Jan Krukowski i wielu innych. Bardzo licznie przybyli także mieszkańcy Dobczyc. Album został wydany przez "Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych" (z okazji zbliżającego się Jubileuszu 700-lecia Dobczyc). Kilka fotografii można obejrzeć w galerii.  Na stronie "Dobczyce przeszłość - teraźniejszość" zamieszczone są fotografie m.in. ze zbiorów: Państwa Podsadeckich, Jerzego Urbańczyka, Leona Szczygola - (ze zbiorów Leszka Kawalca), Wystawa zdjęć na Zamku w Dobczycach - Państwa Rutów,
Leszka Kawalca, oraz moich. W albumie można także zobaczyć Dobczyce w ujęciu Jerzego Urbańczyka - dawniej i obecnie. (zdjęcia porównujące dawne i obecne miejsca na terenie Dobczyc). Osoby będące w posiadaniu starych pocztówek i fotografii mogą je zamieszczać na stronie "Dobczyce przeszłość - teraźniejszość" w dziale "Galerie użytkownika" - trzeba wcześniej się zalogować/zarejestrować. Opis jak założyć własną galerię.
Read the Full Story
22 March 2008

Własna fotogaleria

Artykuł opisuje możliwość zakładania i edycji własnej galerii zdjęć.

Jak dodać własną galerię

Krok 1

Aby w pełni korzystać z możliwości portalu należy się ZAREJESTROWAĆ (ponieważ zdarzają się próby włamania, dnia 14.07.2015 wyłączyłem rejestrację - można jednak zawsze wyrazić chęć założenia konta i wtedy ja zarejestruje użytkownika - dane na które należy wysłać informacje znajdują się w kontakcie) lub się LOGOWAĆ jako użytkownik dodany przez administratora serwisu. Można też wysłać informację do administratora serwisu korzystając z formularza KONTAKT Z ADMINEM (rozwijając "Formularz kontaktowy") w treści (wiadomość) podając następujące dane (takie jak w formularzu rejestracyjnym): (Pełna nazwa) to nazwisko i imię, (Użytkownik) to nazwa LOGINU/KONTA, proponowane hasło (jeśli nie będzie propozycji ja ustawię hasło i odeślę na e-mail), oraz e-mail (nie musi być ponieważ i tak w formularzu należy go wypełnić).

Oczywistym jest fakt, że należy wypełnić wszystkie pola oznaczone gwiazdką w tym także przepisać z obrazka tzw. Captcha (w celu wyeleminowania spamu) widniejący tam rozmyt napis. Po wypełnieniu właściwie wszystkich pól formularzy należy wysłać wiadomość wciskająć przycisk "Zarejestruj" lub "Wyślij list" w zależności od typu wypełnianego formularza. Jeżeli nie będziesz mógł/a dodać własnych zdjęć, możesz zawsze wysłać informację - pytanie do administratora.

Krok 2 - zarządzanie własnymi kategoriami i zdjęciami

Po zalogowaniu się do witryny i wybraniu z górnego MENU "Galerie użytkowników", otrzymujemy taki widok jak na rysunku (kliknij by powiększyć).Galerie po zalogowaniu 

Możesz przeglądać galerie (swoje i innych użytkowników), a możesz także utworzyć nową galerię i dodać tam zdjęcia

Ogólny wygląd Panelu użytkownika

Dane potrzebne do utworzenia nowej galerii: Tytuł galerii, (alias zostawiamy pusty), możesz też wybrać kategorię nadrzędną, wtedy Twoja galeria będzie utworzona wewnątz tej galeri jako podgaleria, Opis - tu należy ewentualnie opisać jak najbardziej ogólnie co zawiera album. Po wypełnieniu tych danych należy wcisnąć przycisk ZAPISZ.

Krok 3 - wczytywanie zdjęć do własnej kategorii

wczytajTeraz pora na wczytywanie zdjęć do nowo utworzonej galerii. W tym celu trzeba po zapisaniu kategorii wcisnąć przycisk "Kategorie" i wtedy pojawi się przycisk "Wczytaj".

Są dwie metody wczytywania:

1) pierwsza polega na wybraniu z listy rozwijalnej kategorii, do której chesz wczytywać zdjęcia, a następnie podać ogólny tytuł zdjęć a numerację zostawić albo zmienić (do kolejno wybieranych zdjęć po tytule będzie dodawany kolejny numer). Możesz ogólnie opisać co zawiera album. Potem wciskać przycisk "Wybierz plik" - od 1 do 10. Kiedy zostaną wybrane z Twojego komputera wszystkie pliki należ wcisnąć "Wczytaj". Jeżeli nie wypełnisz wymaganych pól to otrzymasz komunikat co należy poprawić.

2) w drugiej metodzie zmienia się to, że możesz wysłać wszyskie zdjęcia poprzez spakowany plik, najlepiej ZIP.

Po poprawnym wczytaniu pojawia się taki komunikat: "Wczytywanie zakończono powodzeniem", w przeciwnym wypadku zostaną zaznaczone obwódką pola źle wypełnione, które należy poprawić.

Uwaga!

Zdjęcia lub materiały tutaj zamieszczane nie mogą łamać żadnych etycznych norm, a także żadnych praw autorskich. W opisie powinieneś podać nazwę autora zdjęcia.

Zastrzegam sobie prawo do usuwania zdjęć/kategorii, które by naruszały normy eteyczne lub łamały prawa autorskie.

Boczne Menu

Who's Online

We have 9 guests and no members online

Kontakt

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

tel. 608 497 659

adres: Stanisław Malara, 32-410 Dobczyce, os. Jagiellońskie 13/2