Monday, September 28, 2020
image image image image
Zamek w Dobczycach Zamek w Dobczycach. fot. Stanisław Malara. Poczytaj więcej o Zamku! Zanim wejdziesz do wnętrz zamkowych warto zatrzymać się na chwilę na dolnym dziedzińcu, aby spojrzeć na taflę jeziora dobczyckiego, w której przegląda się cały zamek. Krajobraz zamykają wzniesienia Beskidu Makowskiego - urocze miejsce na wykonanie pamiątkowego zdjęcia. Czy wiesz, że ... ?  Read the Full Story
Most na Rabie Drewniany most na rzece Rabie - Dobczyce (wybudowany w 1896 r. - zdjęcie pochodzi z lat 1920-1930 r.) Fotografia pochodzi ze zbiorów Leszka Kawalca, a zdjęcie wykonał Leon Szczygol. Most z figurami Matki Boskiej i św. Jana Nepomucena. "Sakralne rzeźby niegdyś stały przy moście nad Rabą. Podczas II Wojny Światowej zostały strącone do rzeki przez hitlerowców. Figury wydobyto z wody i ukryto. W 1970 r. zostały przewiezione i ustawione u szczytu schodów przez działaczy PTTK." - poczytaj... Read the Full Story
Obecny wygląd mostu A tak wygląda obecnie most na rzece Rabie - zdjęcie (obok i panorama) z dachu szkoły w 2008 roku wykonał Stanisław Malara. Read the Full Story
Promocja albumu! Dnia 17 stycznia 2010 roku o godzinie 16-tej w Zespole Szkół w Dobczycach odbyła się promocja albumu pt: Dobczyce i mieszkańcy miasta na dawnej pocztówce i fotografii, którego pomysłodawcami i autorami są Bożena i Adam Rutowie. Jednym z prowadzących był m.in. Pan Leszek Mazan, (od kilku lata mieszkaniec Kornatki). Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Proboszcz Parafii w Dobczycach ks. Michał Mikołajczyk, ks. Andrzej Mojżeszko, Pan Marek Sosenko, recenzent Jan Krukowski i wielu innych. Bardzo licznie przybyli także mieszkańcy Dobczyc. Album został wydany przez "Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych" (z okazji zbliżającego się Jubileuszu 700-lecia Dobczyc). Kilka fotografii można obejrzeć w galerii.  Na stronie "Dobczyce przeszłość - teraźniejszość" zamieszczone są fotografie m.in. ze zbiorów: Państwa Podsadeckich, Jerzego Urbańczyka, Leona Szczygola - (ze zbiorów Leszka Kawalca), Wystawa zdjęć na Zamku w Dobczycach - Państwa Rutów,
Leszka Kawalca, oraz moich. W albumie można także zobaczyć Dobczyce w ujęciu Jerzego Urbańczyka - dawniej i obecnie. (zdjęcia porównujące dawne i obecne miejsca na terenie Dobczyc). Osoby będące w posiadaniu starych pocztówek i fotografii mogą je zamieszczać na stronie "Dobczyce przeszłość - teraźniejszość" w dziale "Galerie użytkownika" - trzeba wcześniej się zalogować/zarejestrować. Opis jak założyć własną galerię.
Read the Full Story

Skąd pomysł na stronę

Szanowni internauci!

Barbara Dudek i Maria Podsadecka 1941. 1024x768

 

 

 

 

 

 

 

 Ten portal powstaje z myślą o Was - czyli tych, którzy interesują się fotografią związaną z Dobczycami zarówno z czasów obecnych jak i czasów odległych. Moim zamiarem jest udostępnienie swojego serwera i domeny dla osób, którzy chcą gromadzić tutaj zdjęcia o Dobczycach. Szczególnie zależało by mi na dodawaniu zdjęć z ważnych wydarzeń zarówno z odległych jak i obecnych czasów. 

Dawnych po to - by "ocalić od zapomnienia" i przekazać potomnym.

Nieubłaganie mijający czas, a tym samym archiwalne zdjęcia oraz "kurczące" się grono osób mogących adekwatnie, zlokalizować czas, postacie i inne ujęcia odchodzi w przeszłość. Dlatego ratowanie choćby szczątków tych unikalnych fotografii, dokumentów jest tak ważne.

Obecnych po to - by się podzielić z innymi, ważnymi, ciekawymi - zatrzymanymi w kadrze chwilami ...

Internautom zajmującym się dokumentowaniem czasów obecnych lub "nieco wstecz", życzę wyczucia piękna, wytrawnego oka... oraz szczęścia dla ujęć, których już niejednokrotnie nie da się ponownie zatrzymać w kadrze ze względu na upływający czas.

Być może (jeśli ten projekt zostanie zaakceptowany przez Internautów) będę w przyszłości mógł organizować konkursy fotograficzne. Czekam na Wasze propozycje.

A teraz sprawy techniczne:

Każdy kto się zarejestruje w tym portalu i aktywuje swoje konto będzie mógł po zalogowaniu tworzyć własne galerie [Moje galerie] i dodawać do nich własne zdjęcia. Oczywistym jest fakt, że zdjęcia nie mogą zawierać treści niezgodnych z prawem i nie mogą też być reklamą. Niezgodne z prawem galerie będą przeze mnie usuwane.

W obecnej chwili każdy użytkownik może założyć 4 galerie a w każdej galerii umieścić 10 zdjęć. Dopuszczalne maksymalne rozmiary jednego zdjęcia [256 kB].

Można zobaczyć niektóre zdjęcia nie tylko z Dobczyc w mojej galerii - PANORAMIO.

W następnym artykule opiszę sposób rejestracji, logowania oraz tworzenia galerii i zarządzania swoimi galeriami.

Boczne Menu

Who's Online

We have 40 guests and no members online

Kontakt

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

tel. 608 497 659

adres: Stanisław Malara, 32-410 Dobczyce, os. Jagiellońskie 13/2